День вишиванки - свято українців

2017-05-18

/Files/images/tQukI3bzQ3s.jpg

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

18 травня 2017 р. у Чернівецькому професійному ліцеї залізничного транспорту відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і весь навчальний заклад замайорів різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учні, а й персонал ліцею. Після занять була проведена святкова лінійка присвячена даній тематиці та організовано флеш-моб.

Традиція відзначати День вишиванки зародилася ще в 2006 році і саме в Чернівцях. І як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

Кiлькiсть переглядiв: 64