Легалізація праці

З метою профілактики порушень трудового законодавства перший заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернівецькій області Кушнір Галина Миколаївна провела інформаційно-роз’яснювальну роботу з учнями Чернівецького професійного ліцею залізничного транспорту.

15 травня для учнів нашого ліцею проведено лекцію щодо переваг легального працевлаштування та оформлення трудових відносин згідно чинного законодавства.

У своєму виступі Кушнір Г. М. наголосила, що нелегальний оббіг робочої сили веде до порушення прав людини, втрати працівником, зайнятим у «тіньовому» секторі економіки, соціальних гарантій, страхового стажу і для соціальних виплат, і надалі – в разі захворювання чи виходу на пенсію.

«Тіньова» зайнятість спрямована проти людини, позбавляє її легального працевлаштування, оплати й охорони праці та здоров’я, соціального, пенсійного та медичного забезпечення, які здійснюються через Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань та Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Більш того, в цьому нелегальному секторі створюються умови для втягування значної частини населення до протиправних дій.

Якщо людина працює в «тіні», то швидко відчуває, що перебуває на «пташиних правах» і втрачає стабільність, упевненість у завтрашньому дні. Насамперед утрачає свій фіксований трудовий та страховий стаж, що особливо відчутно позначиться на розмірі майбутньої пенсії, який буде, очевидно, мінімальним, оскільки передбачених внесків до Пенсійного Фонду роботодавець за працівника і нелегальний працівник за себе не сплачують. Якщо особа зареєструється як безробітна, виплата допомоги по безробіттю також буде мінімальною, оскільки тільки офіційно оформлена робота на страхових засадах є гарантією різних допомог. Крім цього, особа без оформлення трудових відносин з роботодавцем нерідко втрачає виплати «лікарняних», «декретних», компенсацій за період перебування на екзаменаційній сесії, а той, хто працює легально, але одержує за відомістю мінімальну зарплату, а решту – в «конверті», також потерпає від обмеження соціальних виплат.

Виведення з «тіні» праці і заробітної плати, легалізація трудових відносин роботодавців і найманих працівників та сплата податків і відрахувань до соціальних Фондів суттєво вплине на майбутню долю працівників.

Кiлькiсть переглядiв: 337

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.